Nasz nauczyciel ks. Norbert Turczynowski zdobył 4 miejsce w Mistrzostwach Europy Księży w Tenisie Stołowym
W dniach 25-26.04.2019 r. w hali PRS FairPlayce w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Europy Księży w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy naszego kraju oraz zawodnicy m.in. z Włoch, Czech, posługujący w Rosji, Argentynie a także gościnnie reprezentanci Nigerii i Etiopii.
Większość księży uczestniczących w mistrzostwach, to byli zawodnicy klubów tenisa stołowego. Wśród nich zawodnicy I, II i III ligi.
Reprezentacja naszej diecezji w składzie: ks. Norbert Turczynowski, ks. Paweł Maj w turnieju drużynowym uplasowała się na poz. 7-8.
W turnieju indywidualnym (kat. <35) ks. Norbert odnotował jedynie dwie porażki: z brązowym medalistą ME (T.Szady), którego pokonał w turnieju OPEN 3:0 oraz Wicemistrzem Europy (K.Kusiak). O brązowym medalu zadecydowały małe punkty i w konsekwencji bezpośredni pojedynek w grupie. W swojej grupie jako jedyny ograł Mistrza Europy tej kategorii (I.Gierczycki) 2:0.
W turnieju OPEN o wejście do pierwszej czwórki przegrał z Mistrzem Europy (Ł.Lewandowski) 3:0. Ostatecznie zakończył turniej na poz. 7-8, co daje w klasyfikacji generalnej miejsce w czołówce najlepszych zawodników.

2011 – Wicemistrz Polski (WSD/AZS, gra pojedyncza)
2014 – Brązowy medal Mistrzostw Polski (WSD/AZS, gra pojedyncza)
2016 – Brązowy medal Mistrzostw Polski (WSD/AZS, gra podwójna)
2019 – 4 miejsce w European Priest’s Table Tennis Championship (kat. <35): klasyfikacja generalna (OPEN): 7-8