Dyrektor Szkoły M.Wiśniewska wraz z Pocztem Sztandarowym – Paulina Sawicka, Roksana Kiricow, Konrad Malejki-  8 lipca 2017r. uczestniczyli  w  wydarzeniu z okazji Dnia Pamięci Kresowian pn. ,,Kresowe śpiewanie ocalmy od zapomnienia…”.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w intencji Pamięci Męczeństwa Kresowian,  podczas której modlitwę wiernych odczytali artyści scen warszawskich – Pani Aurelia Sobczak oraz prof. Stanisław Górka.

Dalsza część obchodów odbyła się  pod Pomnikiem Kresowian w Grudzy, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów  przez   władze wojewódzkie, powiatowe, gminne i sołeckie.

Artystycznym akcentem uroczystości były występy zespołów folklorystycznych: Sołtysowe Gryfinki, Podgórzanie, Izerskie Bogdanki, Akacjowe Śpiewule, A to heca z Pszenna, Michalinki,  Chrościnianie, Radości z Wróblowic .

 

Grudza0 Grudza1 Grudza2 Grudza3 Grudza4 Grudza5 Grudza6 Grudza7 Grudza