Najnowsze przedsięwzięcie Szklonego Koła Teatralnego to ,,Dzień z Szekspirem”. Ta krótka forma parateatralna ma w ciekawy sposób przybliżyć sylwetkę genialnego dramaturga, W. Szekspira. Można się z niej dowiedzieć,między innymi, ile lat miał autor ,,Romea i Julii”, kiedy się ożenił i o ile lat była starsza od niego jego żona, a także, że ,,Hamlet ” to nie tylko tytuł dramatu, ale też imię syna W. Szekspira.

Z przedstawienia dowiecie się ciekawostek nie tylko  na temat  życia genialnego Anglika, ale również królowej Elżbiety, która wówczas panowała. Przedstawiamy ją jako kobietę, która miała swoje słabostki , a jedną z nich były słodycze.

Nie zabraknie oczywiście najsłynniejszego monologu w historii teatru. Wiekopomne ,, Być, albo nie być…?” wygłosi A. Kryłowicz.

Nad  częścią anglojęzyczną czuwa nauczycielka języka , którym władał W . Szekspir- Monika  Ignaciuk. Natomiast konsultantem historycznym  jest Mieczysław Gnach.

 

P05-02-14_11-14

P05-02-14_11-13