NIETUZINKOWE HOBBY

Dominik Suchecki, uczeń Technikum w ZSOiZ w Gryfowie Śląskim w zawodzie technik leśnik, posiada nietuzinkowe hobby.

Od 13 roku życia należy do Grupy Rekonstrukcji Historycznych Księstwa Legnicko-Brzeskiego i od 13 lat uczy się walczyć, a od roku startuje w turniejach polskich i międzynarodowych  walcząc z elitą walk rycerskich i jak sam mówi „ daję radę”.

Wczoraj brał udział w turnieju zorganizowanym w Rokitkach przez Bractwo Rycerskie Grodu Chojnów, na którym ZOSTAŁ ZWYCIĘZCĄ 

Dominik tak mówi o walkach, w których bierze udział: „Mam na koncie 3,2,1 miejsce w walkach rycerskich. Dwa ostatnie miejsca, to w tym miesiącu. Wczoraj wygrałem Mały Turniej w Rokitkach, na którym było 6 walczących, ja pokonałem 5 jako jedyny, a drugie miejsce zajęła osoba, która ze mną przegrała.Od maja do października, prawie co tydzień uczestniczę w turniejach”.

Dominiku wielkie gratulacje i tak trzymaj 

 

Dominik3Dominik2Dominik 1Dominik7Dominik8Dominik4

Dominik9Dominik11-mistrz polski