12.12.2018r. zorganizowano w bibliotece szkolnej  I konkurs czytelniczo- historyczny, który zakończył w ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim działania z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

W konkursowe szranki stanęło 24 zawodników reprezentujących wszystkie klasy z naszej szkoły. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością dziejów związanych z odbudową naszej państwowości, postaci historycznych, największych bitew z tegoż okresu jak i  wiadomościami dotyczących działalności Józefa Piłsudskiego i innych „OJCÓW NIEPODLEGŁOŚCI”.

Wyniki rywalizacji konkursowej przedstawiają się następująco:

Najszybciej hasło rozwiązali uczniowie z klas: IV TI, IV TL,Ia , a brzmiało ono:

KOCHAMY POLSKĘ -MY UCZNIOWIE

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy Pani Agacie Pender, Panu Mieczysławowi Gnachowi za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu oraz Pani Dyrektor Małgorzacie Wiśniewskiej za udział w pracach komisji.