Szkolne Koło Teatralne działa trzeci rok i , o dziwo, nie powstało z powodu odgórnego nakazu nauczyciela. Inicjatorką tego przedsięwzięcia była  Anna Kryłowicz (wówczas uczennica klasy I LO), która zaproponowała: ,,A może byśmy coś wystawili?”

Tak własnie to się zaczęło. Nasz zespół, którego trzon stanowią uczennice klasy III o , ma na swoim koncie imponujące dokonania. Są wśród nich: ,, Płaszcz”, na motywach noweli M. Gogola, wystawiony przed gryfowską publicznością w Galerii ECKI, ,, Ślepcy” M. Maeterlincka ( sztuka została wystawiona w grudniu 2012r), fragmenty ,,Moralności pani Dulskiej” G. Zapolskiej, zaprezentowane młodzieży gimnazjalnej . Martyna Olejnik jest mistrzynią monodramu pt.:,,Błoto”, na motywach powieści ,,Noce i dnie ” M. Dąbrowskiej

Pasją do teatru zaraziły się też w ubiegłym roku uczennice z klasy IV technikum(wówczas kl III) i wsparły nas swoimi talentami w ,,Ślepcach” oraz ,,Moralności…”

Tytułową Dulska zagrała Anna Kryłowicz, która czuje się doskonale w każdej roli. Równie dobrze postać lokatorki, niedoszłej samobójczyni, odegrała Emanuela Barbarowicz. Mamy nadzieję, że w tym roku sztukę te zobaczy szersza publiczność.

Wszystkie potrzebne rekwizyty uczennice organizują sobie same, często pustosząc na potrzeby sztuki domowe szafy i strychy.