Po miesięcznej obowiązkowej praktyce zawodowej w Nadleśnictwie Świeradów 9 listopada 2016 roku uczniowie przystąpili do ustnego egzaminu zawodowego.

Przyszli leśnicy klasy drugiej odpowiadali na pytania z wiadomości obejmujących kwalifikację R.13: prowadzenie prac związanych z ochroną i hodowlą lasu, gospodarki łowieckiej oraz działań związanych z ochroną przyrody, turystyką i edukacją.

Klasa trzecia udzielała odpowiedzi z kwalifikacji R.14. w skład której wchodziły wiadomości z dziedziny pomiaru drzew i drzewostanów, geodezji leśnej, pozyskania surowca drzewnego oraz ubocznego użytkowania lasu.

Obok zagadnień teoretycznych egzaminowani rozpoznawali gatunki drzew i krzewów leśnych.

Funkcję egzaminatora pełnił leśniczy mgr inż. Jan Harbul

Uczniom gratulujemy zdanego egzaminu!

DSC_3003DSC_2998DSC_3001DSC_2997DSC_2993DSC_2996