Drodzy Gimnazjaliści, przedstawiam Wam list, który skierował do Was absolwent naszej Szkoły – Krzysztof Maciejewski, obecnie student Automatyki i Robotyki na Politechnice Wrocławskiej we Wrocławiu

„Droga koleżanko, drogi kolego; pewnie teraz zastanawiasz się jaką szkołę wybrać, która ukształtuje Twoją wiedzę w dobrym kierunku tak abyś jako absolwent mógł/mogła zapewnić sobie wymarzone studia bądź od razu pracę. Wybór uczelni jest ważną decyzją, ponieważ to w niej będziesz miał/a swoje wzloty i upadki, które na końcowym etapie edukacji dadzą Ci duży wachlarz możliwości. Ja ze swojej strony mogę polecić Ci właśnie ZSOiZ w Gryfowie Śląskim. To tutaj dzięki nauce i kadrze, która wspiera uczniów na każdym kroku, mogłem zdobyć dwa stypendia. To ta placówka edukacyjna dała mi możliwość dostania się na jedną z najlepszych uczelni jaką jest Politechnika Wrocławska. Wszystko to i nawet więcej możesz osiągnąć w ZSOiZ. Pamiętaj aby zawsze mierzyć wysoko a razem z nauczycielami możesz sięgnąć szczytu swoich marzeń”