OBEJRZYJ FILM O SZKOLE      

 Święto bibliotek w tym roku obchodzimy pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. W Bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcący  i Zawodowych   im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim,  Pani Agata  Pender,  przy współpracy  nauczycielki  języka angielskiego Pani Moniki  Ignaciuk  oraz uczniów  z klasy  IV Technikum Informatycznego, klasy II Technikum Leśnego, przygotowały spotkanie z książką.

              Na tę okoliczność, uczeń z klasy II b Kacper Fabiś  własnoręcznie przygotował plakat, który został wkomponowany w wystawę pt” Najpiękniejsze, najdziwniejsze, naj… biblioteki świata”  oraz  „Wielcy  bibliotekarze  świataautorstwa Pani Beaty Harhali.

             W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy 6b Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim z opiekunem Panią  Martą Kowalską, którzy przygotowali prezentację  ulubionej  i  ciekawej  książki .

  1. Adrian Aleksandrowicz  zaprezentował książkę pt. „Samouczek magik” Waltera Gibsona,
  1. Radosław Grzelczak zaprezentował książkę pt.” Koszmarny karolek” Francesca Simona,
  1. Jakub Muszka zaprezentował książkę  pt.” Robinson Kruzoe” Daniela Defoe,
  1. Filip Maculewicz  zaprezentował książkę pt. ”Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego.

Dla naszych gości przygotowaliśmy:

  1.  Przedstawienie w wykonaniu uczniów : Natalii Larysz, Piotra Miki, Sylwii Krawiec, Mariusza Wojtanowskiego.

Młodzież  wcieliła się w postaci z książki J.K. Rowling pt.” Harry Potter i więzień Azkabanu „  i przeczytała rozdział pt. „Szpony i fusy”, a tym samym zachęciła przybyłych do przeczytania książki.

  1. Jakub Wolar przeczytał fragment książki  o sportowcach pt.” GIGI BUFFON  oraz ROBERTO PERRONE NR 1”.
  2. Kamil  Puchala, Dominki Wróblewski i Jakub Płodzień przeczytali fragmenty z książki „Winnie The Pooh” w języku angielskim autorstwa  A.A. Milne,  angażując  tym samym uczniów SP do odgadnięcia postaci, z którymi się utożsamili.

Na zakończenie wszyscy przybyli mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi, obejrzeć wystawę pt.” Najpiękniejsze, najdziwniejsze, naj… biblioteki świata. Natomiast uczniowie ze Szkoły Podstawowej z wielką ciekawością „buszowali” między regałami naszej biblioteki .

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć