Ostatni rajd podsumowujący roczną pracę w szkolnym kole turystycznym miał miejsce w Enklawie Karkonoskiego Parku Narodowego. Zdobywaliśmy wzgórze Chojnik na szczycie którego został wzniesiony Zamek Chojnik(627m.n.p.m) w 1355 roku, za sprawą Bolka II. Wcześniej na wzgórzu prawdopodobnie stał myśliwski dwór książęcy nazywany od sosen w okolicy Chojniastym. Zamek nigdy nie został zdobyty przez wroga. Po śmierci Bolka II w 1368 roku, księżna Agnieszka, przekazała zamek rycerzowi Gotshowi Schoff, protoplaście rodu Schaffgotschów.  Od tej pory budowla była w posiadaniu tego rodu aż do roku 1675, gdy w wyniku uderzenia pioruna zamek spłonął i został ruiną.

Szlak czarny prowadził nas stromym podejściem przez  Zbójeckie Skały. Wzdłuż szlaku szła ścieżka dydaktyczna na której można było dowiedzieć się sporo na temat flory i fauny KPN. Widoki z wieży na Karkonosze oraz Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie, Izery  zapierały dech w piersiach. Podczas zwiedzania zamku mieliśmy okazję zobaczyć tablice upamiętniającą pobyt Karola Wojtyły wraz ze studentami w tym miejscu. Podczas rajdu odbył się konkurs fotograficzny.Wyniki wkrótce.