Udział w konkursie ma charakter dobrowolny. W wersji podstawowej, jego uczestnicy (klasa, grupa uczniów lub jedna osoba) przygotują co najmniej jedną potrawę wigilijną, odwołującą się do polskich kulinarnych tradycji regionalnych związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia.

W bieżącym roku szkolnym, ze względu na zagrożenia epidemiologiczne przyjęliśmy inną formułę realizacji działań konkursowych, polegającą na stworzeniu filmu, w którym jego autorzy zaprezentują:

1. sposób przygotowania (gotowania, pieczenia itp.),

2. jakie produkty były wykorzystane,

3. walory wizualne potrawy (wypieku),

4. oryginalność nazwy dania,

5. udział członków rodziny, znajomych i przyjaciół w gotowaniu, pieczeniu itp.,

6. omówienie „etnograficzne” przedsięwzięcia „kuchennego”, uwzględniające jego specyfikę regionalną i historyczną (np.: kutia z Kresów Wschodnich itp.).

Taka sama formuła będzie miała zastosowanie przy ewentualnym wykonaniu  potraw bożonarodzeniowych z co najmniej jednego, wybranego państwa europejskiego, ze szczególnym uwzględnieniem członków Unii Europejskiej  (oczywiście poza Polską).

Uwaga !

Realizacja punktu 6, w jego autorskiej modyfikacji dotyczy również europejskiej potrawy bożonarodzeniowej.

Życząc Wam wspaniałych doznań kulinarnych na miarę 5 gwiazdek Michelin, informujemy, że prace konkursowe należy dostarczyć do sekretariatu szkoły lub na email: zsoiz.jp2@wp.pl, w nieprzekraczalnym terminie do 10.01.2022 r.

Przewidywane są smaczne nagrody oraz dyplomy dla uczestników, w tym również dla osób wspomagających, patrz punkt 5 zasad obowiązujących w przygotowaniu filmu konkursowego.

Zdrowych, wesołych, a przede wszystkim smacznych Świąt Bożego Narodzenia życzy Samorząd Szkolny.

 

zdjęcie