15 listopada w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim odbyło się spotkanie ze znaną Gryfowską poetką, pisarką, autorką tekstów dla dzieci, młodzieży oraz powieści dla dorosłych- Elżbietą Śnieżkowską- Bielak.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z klas IIIo, IIo i IIITL.

Jego Organizatorką była pani Agata Pender- bibliotekarka szkolna, która po przywitaniu gościa przybliżyła młodzieży życiorys pani Elżbiety i jej dokonania literackie.

Pani Śnieżkowska- Bielak przybyła do ZSOiZ w Gryfowie Śląskim na  promocję swojej najnowszej książki, wdanej w lipcu bieżącego roku- pt. „ Odkrywcy zapomnianych śladów”. Autorka rozpoczęła spotkanie od recytacji swoich kilku wiersz patriotycznych. Było to interesującym odwołaniem się do przeżywanego niedawno Święta Niepodległości.

Nasz gość  przeczytała młodzieży fragmenty w/w książki oraz zapoznała ich z swoim warsztatem twórczym.

Autorce udało się zaciekawić młodzież narracją i treścią swojej powieści. Po spotkaniu pani Agata Pender nabyła w/w powieść, zasilając tym samym księgozbiór biblioteczny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego spotkania artystycznego w poniżej zamieszczonej galerii.