„ Badajcie się państwo, badajcie się dziewczyny, badajcie się chłopaki” – tak grzmiały prelegentki konferencji , która odbyła się 14 marca w ZSOiZ . Hasła może mało odkrywcze w XXI wieku, ale , jak się okazuje, nie do przecenienia. Spotkanie było kolejnym z serii  rokrocznie organizowanych w ramach profilaktyki onkologicznej.  Prezentację przygotowaną przez doktor Dorotę Czudowską, przedstawiły reprezentantki fundacji „ Europa Donna ”, członkinie Ruchu Kobiet do Walki z Rakiem Piersi . Jednak nie tylko o raku piersi była mowa. Podano najnowsze statystyki dotyczące zachorowań na Dolnym Śląsku. Są zatrważające . Szacuje się bowiem, że niedługo co trzeci mieszkaniec tego województwa zachoruje na nowotwór. Warto więc o profilaktyce rozmawiać prawie bez przerwy. Jeśli to uratuje chociaż jedną osobę, będzie podwójnie warto.DSCN1441 DSCN1443 DSCN1445 DSCN1446 DSCN1448DSCN1449 DSCN1450DSCN1451 DSCN1452