W piękny czwartkowy poranek 11 czerwca 2015 roku na boisku przy zakładzie Pana Matusewicza odbyła się fantastyczna impreza dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śl. W sportowej rywalizacji dzielnie dotrzymywali nam kroku uczniowie kl. 3 a z gryfowskiego gimnazjum, którzy przybyli ze swym wychowawcą, Panem K. Złocikiem. Goście zapewne byli zadowoleni, ponieważ zdobyli 2 puchary i mamy nadzieję, że poza trofeami, wynieśli miłe wrażenia i wspomnienia.

Imprezę otworzyła Dyrektor ZSOiZ im Jana Pawła II, Małgorzata Wiśniewska. Obecny był także Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Gryfów Śl. Pan Robert Skrzypek. Oczywiście, najważniejsza była młodzież, która rywalizowała z zapałem w wielu konkurencjach. Był Turniej Piłki Nożnej oraz Piłki Siatkowej, tor przeszkód, dart, strzelanie z łuku, rzut oponą i wiele innych konkurencji. Zakup potrzebnego sprzętu był możliwy dzięki wsparciu włodarzy naszego miasta, którzy przyznali nam dotację na projekt,, Ruch jest zdrowy i dla ciała i dla głowy”.

O strawę dla ciała zadbały Panie M. Pyś , A. Markiewicz, E. Kalemba, które grillowały dziesiątki kilogramów kiełbasy. W catering zaangażował się także szklony katecheta, Ksiądz M. Marszałek. Swoje role mieli także nauczyciele, sędziując i nadzorując poszczególne dyscypliny. Podczas ceremonii otwarcia grono, jak przystało na imprezę tej rangi, ,,odśpiewało” hymn , zagrzewający młodzież do walki.

Organizatorami tej fantastycznej imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego Katarzyna Bronowicka, Arkadiusz Cichoń i Ewelina Szandała. Według młodzieży, był to najlepszy w historii szkoły Dzień Sportu.

Jeszcze raz dziękujemy gościom za przybycie, organizatorom za fantastyczną zabawę i czekamy niecierpliwie na przyszły rok. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a pokonanych nie było ( ci, którzy nie zdobyli pucharów i dyplomów po prostu dali wygrać innym).