Koło teatralne wsparło projekt ,,Zielony rower”. Czasu na realizację mieliśmy niewiele,ale przy tak zdolnym zespole nie ma rzeczy niemożliwych  Trzeba było znaleźć tekst, który wpasowałby się tematycznie do okoliczności. Jak zwykle, najlepsza okazała się klasyka literatury polskiej.

,, Świtezianka ” A. Mickiewicza okazała się strzałem w dziesiątkę. Rolę tajemniczej dziewicy – kusicielki, która wodzi na manowce wśród leśnych ostępów  odegrała  Adrianna Dziarkowska. W postać strzelca,  który nie potrafił dochować wierności i za karę został zaklęty w modrzew,  wcieliła się Anna Krłowicz( obydwie z klasy III o).

Pozostałe uczennice przebrały się za różne leśne ,,żyjątka”, tak ze świata fauny, jak i flory, stanowiąc fantastyczne tło dla tej adaptacji.

Naszym gościom z Nadleśnictwa Świeradów Zdrój sztuka bardzo przypadła do gustu, a i same aktorki doskonale sie przy tym bawiły.