Powiat Bolesławiecki oraz Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bolesławcu był organizatorem zawodowego konkursu kulinarnego Symfonia Smaku 2017. Przedsięwzięcie adresowano do uczniów kształcących się w zawodzie kucharz, piekarz i cukiernik

Konkurs odbył się 23 maja 2017 roku  w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. H. Sucharskiego w Bolesławcu i piekarni Zbigniewa Korczowskiego. Do konkursu przystąpiło 6 drużyn składających się z trzech wyżej wymienionych zawodów.

Zespół naszej szkoły w składzie Kacper Zemełko – piekarz, klasa IIIa szkoli się w Piekarni Pana Ryszarda Makowieckiego w Leśnej; Pawlak Adam – kucharz, klasa IIb szkolący się w Restauracji Piwniczka u Wioli Pani Wioletty Plucińskiej w Świeradowie Zdroju; Fabiś Kacper – cukiernik, klasaIIb odbywa praktyczną naukę zawodu w Zakładzie Cukierniczym Pana Józefa Drużgi w Świeradowie Zdroju.

Komisja konkursowa oceniała organizację i czystość pracy, technikę, atrakcyjność oraz prezentację wykonanej potrawy.

Na portalu Bolec.Info w plebiscycie internetowym do północy 1 czerwca zachęcamy do oddawania swoich głosów.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 2 czerwca na gali w Teatrze Wielkim w Bolesławcu.

midi_1495735291_kb3g12bmidi_KonkursSmakow-7midi_KonkursSmakow-11midi_KonkursSmakow-20