30 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim i czterech mistrzów szkolących weźmie udział w kursie w Centrum Szkoleniowym Techniki Motoryzacyjnej Bosch w Warszawie.

Szkolenie odbędzie się w ramach projektu: „Podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów i nauczycieli w zakresie diagnozowania i naprawy pojazdów samochodowych w szkołach zawodowych obszaru ZIT AJ”

Ze szkoły na szkolenie pojadą najlepsi uczniowie kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych z zasadniczej szkoły zawodowej oraz technicy leśnicy.

Firma Bosch przeprowadzi pięć szkoleń specjalistycznych w zakresie diagnostyki w praktyce z wykorzystaniem testera z rodziny KTS, pośredniego i bezpośredniego wtrysku benzyny, diagnostyki nowoczesnych układów zasilania silników diesla, układów oczyszczania spalin nowoczesnych silników diesla.

Uczniowie odbędą dwutygodniowe szkolenia, pierwsi kursanci pojadą do Warszawy w marcu i maju bieżącego roku szkolnego. Szkoła z projektu pozyska również pomoce dydaktyczne.

Po odbyciu szkoleń specjalistycznych, najlepsi uczniowie zostaną skierowani na staż w Bosch Services zlokalizowanych w Świdnicy, Wałbrzychu, Legnicy i Kamiennej Górze, za który otrzymają wynagrodzenie.

DSC_2995