W dniu 8 marca uczniowie uczęszczający do Technikum Hotelarskiego wzięli udział w największych targach turystycznych i podróżniczych – ITB Berlin 2015. Impreza ta ma charakter cykliczny i jest to bardzo ważne wydarzenie dla przedstawicieli z branży, a jednocześnie ogromna atrakcja dla tysięcy zwiedzających. Wystawcy ITB prezentują wszystkie grupy zawodowe związane z szeroko pojętą turystyką i podróżami; poszczególne kraje prezentują swą ofertę turystyczną na stoiskach narodowych, a  w targach biorą też udział: międzynarodowe związki turystyczne, krajowe i regionalne organizacje turystyczne, biura podróży, organizatorzy podróży biznesowych, rejsów, turystyki przygodowej, ekologicznej, kulturalnej, firmy przewozowe, hotelarskie, ubezpieczeniowe, wydawnictwa, hotele z ofertą spa, firmy zajmujące się informacją turystyczną, technologiami i oprogramowaniem dla obsługi ruchu turystycznego i wiele innych.

Tradycyjnie organizatorzy wybrali kraj partnerski, w obecnej edycji była to Mongolia (Polska była krajem partnerskim w 2011 roku). ITB Berlin organizowane są nieprzerwanie od 1966 roku. Impreza odbywa się na terenach Targów Berlińskich w 26 halach. Jak podaje organizator, każdego roku w targach bierze udział ok 10 tys. wystawców z ok. 180 krajów, a liczba zwiedzających oscyluje w okolicach 180 tys. osób.

Podczas zwiedzania poszczególnych stoisk uczniowie mieli również okazję poznać tradycje, religię i ważne informacje dotyczące poszczególnych krajów. Targi były również świetną okazją do poznania kulinarnych tradycji, a dla miłośników kuchni była możliwość degustacji. Warto wspomnieć, że udział naszych uczniów w tej imprezie był możliwy poprzez uczestnictwo szkoły w projekcie pod nazwą „Modernizacja kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”.