CZYTANIE WZMACNIA – Noc Bibliotek w naszej szkole

Noc Bibliotek to wielkie święto czytania, które w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotecznych. W miniony piątek uczestniczyli w niej również uczniowie ZSOiZ w Gryfowie Śląskim. Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmiało „Czytanie wzmacnia”. Zanim przystąpiliśmy do strawy duchowej, wzmocniliśmy nasze ciała posiłkiem w pobliskiej pizzerii. Biblioteczne spotkanie z literaturą rozpoczęliśmy od prezentacji ulubionych książek. Były opowieści o najciekawszych lekturach, recenzje i głośne czytanie fragmentów. Wzmocnieni czytaniem relaksowaliśmy się, rozwiązując literacką krzyżówkę. Na koniec odbyła się projekcja filmu towarzyszącego tegorocznej Nocy Bibliotek – „Operacja: Człowiek w czerni” ekranizacji książki z serii „Biuro Detektywistyczne”.

Podczas spotkania można było również obejrzeć wystawę prac plastycznych uczennic naszej szkoły Alicji Tudruj i Natalii Gagatek z klasy III TL, oraz prezentację nowości czytelniczych biblioteki szkolnej i Biblioteki Publicznej w Gryfowie Śląskim.

Noc Bibliotek stała się także okazją do wypożyczenia książek ze szkolnej biblioteki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wzięli w niej udział uczniowie klasy II o, II TiL oraz III TL. Nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwały szkolna bibliotekarka i polonistka, panie Agata Pender i Monika Hołoga. Na zakończenie z całą pewnością możemy stwierdzić, że czytanie wzmacnia, rozwija kreatywność, a nasze spotkanie pokazało, że wzmacnia również relacje, które w ostatnim czasie tak bardzo ucierpiały. Dzięki piątkowemu popołudniu spędzonemu w naszej szkolnej bibliotece poznaliśmy się jeszcze bliżej, niektórzy ujawnili swoje talenty i zainteresowania, wszyscy dobrze się czuli i nie spieszyli do domu.