W dniu 19 listopada 2013 r. uczniowie klas II, III i IV TH, kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa, odbyli wycieczkę zawodoznawczą do hotelu MERCURE *** w Jeleniej Górze. Odwiedzany przez uczniów obiekt jest położony niedaleko od zabytkowego centrum miasta, wód termalnych uzdrowiska Cieplice, jest dogodnym miejscem wypadowym dla wycieczek do pobliskich parków, pałaców oraz gór. Goście biznesowi mają wygodny dostęp do lokalnych firm i urzędów. Odwiedzany hotel proponuje gościom 188 pokoi typu standard, superior oraz apartamentów, 9 sal konferencyjnych, centrum rekreacji, restaurację Winestone oraz parking. Celem tej wizyty było poznanie organizacji i technik pracy w obiekcie hotelarskim ze szczególnym uwzględnieniem pracy służby pięter oraz recepcji. Ponadto uczniowie zapoznali się ze standardami obsługi, wyposażenia oraz usługami które świadczy hotel. Po odbytym szkoleniu uczniowie skorzystali z posiłku który serwowany był w Karczmie Staropolskiej w centrum Jeleniej Góry.

Pobyt w ramach wizyty zawodoznawczej w całości został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”.

 

A oto link do strony internetowej Hotelu MERCURE *** w Jeleniej Górze:

http://www.mercure.com/pl/hotel-3408-hotel-mercure-jelenia-gora/nearby.shtml