15 października 2014r. członkowie Szkolnego Koła Turystycznego weszli na  jeden z najpiękniejszych szczytów w Sudetach Zachodnich- Wysoki Kamień położony 1058m.n.p.m w Wysokim Grzbiecie. Iście jesienna pogoda sprawiła, że mogliśmy z góry podziwiać panoramę Karkonoszy, Gór Kaczawskich, Rudaw Janowickich, Gór i Pogórza Izerskiego oraz Kotlinę Jeleniogórską. Szlak prowadził przez malownicze i tajemnicze skałki, których chłopaki nie omieszkali zdobyć. W drodze powrotnej byliśmy na Zakręcie Śmierci oraz mieliśmy okazję wędrować po części szlaku walońskiego, który zaprowadził nas do dawnych sztolni pirytu. Wyrobiska skalne pozostałe po wydobywaniu tego surowca, który ze względu na swój mieniący się kolor nazywany był „złotem głupców”,  zrobiły na nas duże wrażenie- nie było jaskini, której nie spenetrowaliśmy! Końcowa część trasy to Zbójeckie Skały- długa na 100 m. forma skalna wznosząca się nad Mniszym Lasem. To był naprawdę ciekawy i emocjonujący rajd pełen przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji o czym wiedzą tylko ci, co z nami tam byli…