” Pilnujcie mi tych szlaków” Jan Paweł II

Szlak Papieski  w Karkonoszach został otwarty w 10 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Legnicy w 1997r. Prowadzi przez Sudety Zachodnie i Środkowe, od Gór Izerskich obrzeżem Karkonoszy, przez kotlinę Jeleniogórską, Wałbrzyską, Kamiennogórską, po Wzgórze Krzeszowskie i Zawory (zachodnia część Gór Stołowych). Oznaczony kolorem żółto-niebieskim. My zamierzamy pokonać pewien fragment szlaku prowadzący na  zamek Chojnik, w którym ówczesny Ksiądz Karol Wojtyła zatrzymał się  na nocleg z grupą krakowskich studentów podczas wyprawy rowerowej w 1956r.

Trasa rajdu: Jelenia Góra-Sobieszów- Zamek Chojnik- Jelenia Góra

Termin: 11.06.2014r. (środa)

Wyjazd: PKP Gryfów Śl- Jelenia Góra/ 8.10 zbiórka/, mpk Sobieszów/

Powrót: Jelenia Góra (wyjazd 18.45) w Gryfowie ok. godz. 20.00

Koszt: 35zł (przejazd PKP, mpk, wejście do Enklawy  Karkonoskiego Parku Narodowego, wstęp na zamek). Trzeba mieć przy sobie legitymację szkolną.

W trakcie rajdu odbędzie się konkurs fotograficzny, więc warto wziąć ze sobą swój sprzęt do robienia zdjęć.

Zapisy u opiekuna Szkolnego Koła Turystycznego. Ilość miejsc ograniczona! Zapraszam, bo WARTO!