MODA, ANIMACJA,.PROJEKTOWANIE GIER, czyli GRYFÓW WYPRZEDZA CZAS

W gąszczu edukacyjnych ofert szkół ponadgimnazjalnych, warto przyjrzeć się tej z Gryfowa. Dlaczego? Ponieważ wachlarz możliwości kształcenia jest tutaj szeroki.

Liceum Ogólnokształcące dla tych, którzy chcą studiować.
Proponujemy klasy:

-policyjną z rozszerzoną geografią i historią oraz
przedmiotami uzupełniającymi : edukacja policyjnej , zajęcia z samoobrony (od klasy pierwszej),

- językową z rozszerzonym językiem polskim, językiem angielskim (dla zainteresowanych do wyboru: edukacja teatralna, dziennikarstwo muzyczne lub język hiszpański).
- biologiczno – chemiczną z rozszerzoną biologią i chemią,
- matematyczno- fizyczną z rozszerzoną matematyką i fizyką.
Przestępczość w Polsce spada, ale może warto przemyśleć wybór  klasy licealnej – policyjnej.
Zawód ten cieszy się coraz większym zaufaniem społecznym, a Policja w Polsce jest instytucją cieszącą się ponad stuletnią tradycją. Dziś zaufanie do niej deklaruje ponad 72% respondentów. Praca w Policji daje możliwość studiowania. Policjant może wybrać studia resortowe lub cywilne.

Technikum dla tych, którzy chcą szybko mieć zawód.
„ Był las, nie było nas, będzie las, nie będzie nas”
Technikum w zawodzie
- technik leśnik to alternatywa dla tych, którzy kochają przyrodę i w leśnym zaciszu chcieliby spełniać się zawodowo. Zajęcia z przedmiotów zawodowych prowadzi doświadczony pracownik Nadleśnictwa Świeradów, który zna las jak własną kieszeń i wie co w trawie piszczy. To oferta dla tych, którzy chcą zgłębić tajniki biologii, hodowli lasu czy łowiectwa. W przyszłości mogą studiować leśnictwo, ochronę środowiska, architekturę krajobrazu, biotechnologię, technikę rolniczą i inne.

Jeśli nie chcesz, aby Tomasz Jacyków przeglądał Twoją szafę…

Nową propozycją dla osób twórczych, pomysłowych i podążających za modą jest  technik przemysłu mody. Uczniowie zdobywają kwalifikacje w zakresie projektowania i wytwarzania wyrobów odzieżowych oraz organizacji procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych.
Branża usługowa to prężnie i dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki. Znajduje w niej zatrudnienie coraz więcej osób.

Na tych, którzy cenią kontakt z drugim człowiekiem, są otwarci i komunikatywnie czeka Technikum kształcące w zawodach                                       technik hotelarstwa oraz   technik hotelarstwa z animacją czasu wolnego- nowość!!

Dla pasjonatów szeroko pojętej informatyki mamy dwie wspaniałe propozycje. Można kształcić się w zawodzie  technik informatyk lub technik informatyk ze specjalnością projektowanie gier i grafiką komputerową.
Szkoła Branżowa I stopnia (do tej pory Zasadnicza Szkoła Zawodowa) to możliwość zdobycia interesującego zawodu, który zapewni godne życie. To może być początek podnoszenia kwalifikacji w Szkole Branżowej II stopnia. Można wybrać dowolny zawód zgodnie z predyspozycjami, marzeniami i planami na przyszłość.

Na uczniów Szkoły Branżowej i Techników czekają ciekawe miejsca praktyk i staże, tak w renomowanych miejscach w Polsce, jak i za granicą.
Jeśli chcecie zdobyć wiedzę, poszerzyć zainteresowania, rozwinąć stare pasje lub odnaleźć nowe,
przyjdźcie do ZSOiZ w Gryfowie Śląskim.

Po lekcjach można brać udział w zajęciach :  przygotowujących do matury, informatycznych, matematycznych, artystycznych, bibliotecznych, cyklistycznych.   Dla uzdolnionych muzycznie mamy zespół muzyczny, dla ludzi o wielkim sercu – wolontariat, a dla dbających o zdrowie i ciało-siłownię.

Drodzy gimnazjaliści, rozpocznijcie nowy rok szkolny 2017/2018 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im Jana Pawła II                   w Gryfowie Śląskim.

Małgorzata Szczepańska
Katarzyna Romanowicz – Kłosin