Ostatnie tygodnie to „gorący czas” dla rodziców i uczniów klas III Gimnazjum oraz VIII klas Szkoły Podstawowej. Jest to decydujący i ekscytujący zarazem moment w podejmowaniu tak ważnych decyzji o wyborze przyszłego kierunku edukacji w szkołach ponadgimnazjalnych i średnich.

Podobnie jak inne placówki edukacyjne również Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim zaprezentował bogatą ofertę programową na rok szkolny 2019/2020, adresując ją do przyszłych absolwentów naszego regionu. Przedstawialiśmy ją w licznych działaniach promocyjnych, przede wszystkim zapraszając uczniów do gryfowskiego ZSOiZ i pokazując im nasze aktualne i przyszłe działania edukacyjne i zajęcia pozaszkolne.

Drodzy rodzice i uczniowie przeanalizujcie raz jeszcze naszą propozycję nauki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim, bo edukacja w nim, to niepowtarzalna szansa na pogłębioną wiedzę i zdobycie atrakcyjnego zawodu.

Animacja, projektowanie gier, kreatywny leśnik, czyli Gryfów miejscem na czasie. W gąszczu edukacyjnych ofert szkół średnich, warto przyjrzeć się tej z Gryfowa Śląskiego. Dlaczego? Ponieważ wachlarz możliwości kształcenia jest tutaj szeroki.

Liceum Ogólnokształcące dla tych, którzy chcą studiować, zdobywać umiejętności językowe, kreować sposób wyrażania opinii i poglądów w obrębie współczesnych mediów, a także realizować się teatralnie, proponujemy trzy klasy:

– językową z rozszerzonym językiem angielskim i językiem niemieckim

– humanistyczną z rozszerzonym językiem polskim, historią lub wiedzą o społeczeństwie

– medialno-teatralną z rozszerzonym językiem polskim i historią. Zajęcia medialne prowadzi dziennikarz Muzycznego Radia, zajęcia teatralne aktor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Technikum – dla tych, którzy chcą szybko mieć zawód:

– technik leśnik, to alternatywa dla tych, którzy kochają przyrodę i w leśnym zaciszu chcieliby spełniać się zawodowo. Zajęcia z przedmiotów zawodowych prowadzi doświadczony pracownik Nadleśnictwa Świeradów, który zna las, jak własną kieszeń i wie co w trawie piszczy. To oferta dla tych, którzy chcą zgłębić tajniki biologii, hodowli lasu czy łowiectwa. W przyszłości mogą studiować leśnictwo, ochronę środowiska, architekturę krajobrazu, biotechnologię, technikę rolniczą i inne.

– technik informatyk ze specjalnością projektowanie gier lub grafiką komputerową, to propozycja dla pasjonatów szeroko pojętej informatyki. Zajęcia z przedmiotów zawodowych prowadzi nauczyciel z uprawnieniami egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. W ramach licznych zajęć praktycznych nauczysz się m. in programowania, montażu i diagnostyki komputera, projektowania stron internetowych oraz baz danych, montażu i konfiguracji sieci komputerowych, grafiki komputerowej oraz wiele innych.

 –technik hotelarstwa czeka na tych, którzy cenią kontakt z drugim człowiekiem, są otwarci i komunikatywni. W ramach zajęć praktycznych, odbywających się w hotelach naszego regionu, zdobędziecie umiejętności prowadzenia recepcji, marketingu usług hotelarskich, a także biegłego posługiwania się językami obcymi zawodowymi.

Szkoła Branżowa I stopnia, to możliwość zdobycia interesującego zawodu, który zapewni godne życie. To może być początek podnoszenia kwalifikacji w Szkole Branżowej II stopnia. Możesz wybrać dowolny zawód zgodnie z predyspozycjami, marzeniami i planami na przyszłość. Czekają na Was ciekawe miejsca praktyk i staże w renomowanych firmach w Polsce i za granicą. Pomagamy znaleźć miejsce praktycznej nauki zawodu. Można kształcić się w następujących profesjach;

  • magazynier – logistyk
  • kelner
  • pracownik obsługi hotelowej
  • sprzedawca, fryzjer, kucharz, cukiernik, przetwórca mięsa, stolarz, murarz-tynkarz, mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik samochodowy, blacharz samochodowy, operator obrabiarek skrawających, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

 SZKOŁY DLA DOROSŁYCH – oferta skierowana jest do osób:

  •  pracujących
  •  bezrobotnych,

które ukończyły zasadniczą szkołę zawodową lub szkołę podstawową „starego typu” chcą zdobyć wykształcenie średnie, zdać maturę.

KIERUNKI KSZTAŁCENIA DOROSŁYCH:

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE po ukończeniu Z S Z – nauka trwa 2 lata, zajęcia odbywają się w co drugi piątek po południu i w sobotę od godz.8,00.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE po ukończeniu szkoły podstawowej -nauka trwa 3 lata, zajęcia odbywają się w co drugi piątek po południu i w sobotę od godz.8,00.

Czekają na Was staże krajowe i zagraniczne w Irlandii, Niemczech, Austrii, Francji i we Włoszech. Istnieje również możliwość zdobywania dodatkowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych podczas licznych kursów kwalifikacyjnych finansowanych przez szkołę. Współpracując z renomowanymi firmami i instytucjami działającymi w branżach: informatycznej, leśnej i hotelarskiej, z kraju i zagranicy. Gwarantujemy Wam wysoki poziom przygotowania zawodowego.

Po lekcjach można brać udział w zajęciach: przygotowujących do matury, egzaminów kwalifikacyjnych w ramach technikum, informatycznych, matematycznych.

Jeśli chcecie zdobyć dodatkową wiedzę, poszerzyć zainteresowania, możecie również uczestniczyć w zajęciach koła teatralnego, biblioteczno-artystycznego, cyklistycznego, w wolontariacie oraz w profesjonalnej siłowni. Uczniowie przygotowujący się do zdobycia prawa jazdy mają do dyspozycji profesjonalny symulator jazdy samochodem.

W ostatnim czasieZespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II został zakwalifikowany do udziału w roku szkolnym 2019/2020 w dwóch nowych i atrakcyjnych projektach unijnych:

  • „Wsparcie Kształcenia Zawodowego – Poprawa Efektów”,

Rozwój kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli z unowocześnieniem bazy dydaktycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim.

Realizując powyższe przedsięwzięcia, których wartość przekroczy ponad milion złotych, nasi uczniowie w Technikum i Szkole Branżowej będą mogli uczestniczyć w licznych, atrakcyjnych, a przede wszystkim płatnych stażach i kursach zawodowych. Niezwykle ważnym elementem naszego uczestnictwa w tych projektach unijnych będzie modernizacja bazy dydaktycznej szkoły. Nasi uczniowie już niedługo będą mogli korzystać z trzech kolejnych, nowoczesnych pracowni, których wyposażenie, przekraczające dla każdej z nich wartość ponad 100 tys. złotych, zdecydowanie wzbogaci edukację zawodową w Technikum (technik w zawodzie informatyk i technik w zawodzie hotelarz):

  • dwie informatyczne, w tym jedna umożliwiająca wykorzystanie technologii wydruku 3D,
  • do przedmiotów zawodowych w Technikum Hotelarskim.

Drodzy gimnazjaliści i uczniowie ósmej klasy szkoły podstawowej rozpocznijcie nowy rok szkolny 2019/2020 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim. U nas rozwiniecie swoje obecne pasje i na pewno odnajdziecie nowe.